generacia30@nadaciapontis .sk (421 2)5710 8111 English Zóna pre darcov Prihlásiť sa Inšpiruj sa

Už dnes spoznáme víťazov 2. ročníka Ceny Generácia 3.0

Na podujatí, okrem finalistov, vystúpia aj svetovo uznávaní odborníci (nielen) na vzdelávanie.
23. apr 2018 -

Nadácia Pontis

Už dnes spoznáme víťazov 2. ročníka Ceny Generácia 3.0

For english click here

Už dnes, 3. mája 2018, o 16:00 sa uskutoční 2. ročník Ceny Generácia 3.0, ktorá oceňuje TOP inovatívne vzdelávacie prístupy. Počas jedného popoludnia sa na pódiu stretne 14 tohtoročných finalistov a predstavia svoje projekty, ktoré už dnes prinášajú zmenu do nášho školstva.

Na základe ich prezentácií, ktoré prebehnú v štýle „TED talk", vyberú odborné komisie víťazov v jednotlivých kategóriách. Mená laureátov sa tak dozvieme vo večerných hodinách počas slávnostného oceňovania. Sledujte náš profil na Facebooku, kde zverejníme horúce novinky priamo z miesta. 

Podujatie navyše dotvoria mimoriadne vzácni hostia zo zahraničia. Rony Zarom (Izrael), ktorý prichádza na Slovensko aj vďaka spolupráci so Slovak Business Agency, predstaví inklúzivné vzdelávanie v zahraničí a Vicky Colbert (Kolumbia) porozpráva o svojom projekte s názvom Escuela Nueva, ktorý je ovenčený viacerými medzinárodnými oceneniami. 

SLEDUJTE LIVE STREAMY Z VYSTÚPENIA VZÁCNYCH HOSTÍ NA FACEBOOKU NADÁCIE PONTIS.

O 16:15 budeme vysielať príhovor Ronyho Zaroma a o 20:00 stream Vicky Colbert.  

Prečítajte si viac informácií o hosťoch:

Vicky Colbert 

Vicky Colbert absolvovala štúdium sociológie vzdelávania na Stanford University v Spojených štátoch. Je spoluautorkou svetovo uznávaného modelu Escuela Nueva, ktorý je považovaný za top inováciu vo vzdelávaní. Pôsobila ako prvá národná koordinátorka Escuela Nueva na ministerstve školstva, ako riaditeľka Open University na Javeriana University, ako podpredsedníčka vlády pre vzdelávania v Kolumbii, ako UNICEF vzdelávacia poradkyňa pre LAC - latinskoamerický a karibský región. V súčasnosti pôsobí na pozícii riaditeľky Nadácie Escuela Nueva. Získala viaceré ocenenia v oblasti líderstva a sociálneho podnikania, ako napríklad Skoll Award za sociálne podnikanie, cenu Clinton Global Citizenship Award a cenu Kravis Leadership Award. Nadáciou Schwab, Svetovým ekonomickým fórom, Ashokou a World Technology Network bola označená za vynikajúcu sociálnu podnikateľku. Je laureátkou prvého ročníka ceny Yidan Prize v kategórií rozvoj vzdelávania (2017) a laureátkou ceny WISE Prize v roku 2013.

Rony Zarom

Rony Zarom je známy izraelsko-americký podnikateľ, investor, zakladateľ startupov a úspešný filantrop. Do povedomia svetovej biznis komunity sa prvýkrát dostal po tom, čo predal spoločnosť Exalink spoločnosti Comverse za 550 mil. dolárov, len 18 mesiacov po jej založení. Je zároveň zakladateľom a CEO úspešných startupov Chatway, Newrow a firmy Decima Ventures. Je tiež vlastníkom väčšinového podielu v spoločnosti Aspen Group, ktorá sa špecializuje na vysoko výnosné realitné projekty a systémy na výrobu solárnej energie v Izraeli. Okrem toho, že je jedným z najúspešnejších podnikateľov v technologickom sektore, je zároveň vizionárom a stratégom a v neposlednom rade aktívnym filantropom. Je zakladateľom organizácie Unistream. Tá pomáha tisíckam Izraelčanom zo znevýhodneného prostredia rozbehnúť vlastný biznis a zabezpečiť si tak lepšiu budúcnosť vďaka vlastnej šikovnosti a pracovitosti. Unistream vyhlásilo OSN za svetovo druhú najvplyvnejšiu a najinovatívnejšiu organizáciu podporujúcu vytváranie inkluzívnej spoločnosti. Za svoje úspechy tiež získal prezidentskú medailu od izraelského prezidenta Simona Peresa.

Zostaňte v kontakte
s novinkami

Program Generácia 3.0 je financovaný individuálnymi, firemnými aj inštitucionálnymi donormi. Individuálnym filantropom, na ich žiadosť bez uvedenia mien, vyjadrujeme úprimné poďakovanie. Darovaním svojho času, know-how aj financií prispievajú k dlhodobej udržateľnosti a napredovaniu programu. Ďakujeme.

Organizátor

#

Významní partneri

Hlavní partneri

Partneri

S podporou