EN Zóna pre darcov

Vzdelávanie zážitkom (zážitkové workshopy Post bellum)
Post Bellum SK

Občan

Popis projektu

Cieľom projektu je, aby deti a mladí ľudia lepšie spoznali históriu Slovenska a chápali ju v širších súvislostiach. Podstatou sú vzdelávacie mimoškolské zážitkové workshopy postavené na životných príbehoch ľudí – svedkov kľúčových udalostí 20. storočia. Post Bellum realizuje 2 typy zážitkových vzdelávacích workshopov, ktoré sa odlišujú dĺžkou aj témami:
1) Príbehy našich susedov – workshopy určené žiakom/čkám základných škôl, trvajú 4 mesiace. Na polroka sa z nich stanú investigatívni novinári/ky, historici/čky a dokumentaristi/ky pracujúci v teréne. Výstupom ich práce sú spracované skutočné príbehy žijúcich pamätníkov/čiek.
2) Jednodenné vzdelávacie zážitkové workshopy – sú založené na skutočných príbehov a rozprávania pamätníkov/čiek z nášho online archívu Pamäť národa www.memoryofnations.eu. Komisia ocenila najmä zážitkový rozmer vzdelávania a efektívne rozšírenie štandardnej výuky dejepisu.

Všeobecné informácie:

Názov projektu:

Vzdelávanie zážitkom (zážitkové workshopy Post bellum)

Členovia Projektu:

Mrg. art Sandra Polovková

Webstránka:
http://www.postbellum.sk

Ďalšie projekty z tejto kategórie

Občan
15. Dec 2017

Online živá knižnica

Občan
15. Dec 2017

Create & Control

Občan
15. Dec 2017

Spomíname, nezabudneme

Občan
23. Jul 2018

Kozmo a jeho dobrodružstvá

Zostaňte v kontakte
s novinkami

Program Generácia 3.0 je financovaný individuálnymi, firemnými aj inštitucionálnymi donormi. Individuálnym filantropom, na ich žiadosť bez uvedenia mien, vyjadrujeme úprimné poďakovanie. Darovaním svojho času, know-how aj financií prispievajú k dlhodobej udržateľnosti a napredovaniu programu. Ďakujeme.

Organizátor

#

Významní partneri

Hlavní partneri

Partneri

S podporou