EN Zóna pre darcov

Rozvoj Turnaja mladých fyzikov a Olympiády mladých vedcov
Turnaj mladých fyzikov

Technológia

Popis projektu

Turnaj mladých fyzikov je aktivita pre tímy stredoškolských študentov, ktorá vo všetkých smeroch simuluje reálnu vedeckú prácu. Študenti počas školského roka riešia zadané problémy – študujú literatúru, konzultujú s učiteľmi i vedcami, experimentujú a vyvíjajú teórie. Na konci sa zúčastňujú medzinárodnej súťaže. Výsledky prezentujú pred konkurenčnými tímami, ktoré ich oponujú a recenzujú. Výstupy hodnotí odborná porota, pričom majú študenti možnosť hneď na mieste o svojej práci a hodnotení diskutovať. Na predchádzanie nechuti voči exaktným vedám slúži Olympiáda mladých vedcov pre žiakov do 15 rokov, takisto s možnosťou medzinárodnej reprezentácie. Komisia ocenila, že projekt umožňuje hĺbkový rozvoj talentovaných a ambicióznych študentov.

Turnaj mladých fyzikov je víťazom Ceny Generácia 3.0 za rok 2018 v kategórii Technologické a prírodovedné znalosti. Prečítajte si o prístupe viac na tomto linku. 

Všeobecné informácie:

Názov projektu:

Rozvoj Turnaja mladých fyzikov a Olympiády mladých vedcov

Členovia Projektu:

Martin Plesch

Webstránka:
http://www.tmfsr.sk

Ďalšie projekty z tejto kategórie

Technológia
15. Dec 2017

AJ Ty v IT

Technológia
15. Dec 2017

Ako vyhrať vedeckú súťaž

Technológia
15. Dec 2017

ChemPlay

Technológia
23. Jul 2018

Univerzita BUCH

Technológia
23. Jul 2018

Učíme s Hardvérom

Zostaňte v kontakte
s novinkami

Program Generácia 3.0 je financovaný individuálnymi, firemnými aj inštitucionálnymi donormi. Individuálnym filantropom, na ich žiadosť bez uvedenia mien, vyjadrujeme úprimné poďakovanie. Darovaním svojho času, know-how aj financií prispievajú k dlhodobej udržateľnosti a napredovaniu programu. Ďakujeme.

Organizátor

#

Významní partneri

Hlavní partneri

Partneri

S podporou