generacia30@nadaciapontis .sk (421 2)5710 8111 English Zóna pre darcov Prihlásiť sa Inšpiruj sa

EDUmapa

Čo je EduMapa?

Mapa ponúka prehľad toho najkvalitnejšieho, čo sa v oblasti vzdelávania na Slovensku deje. Nájdete na nej inovatívne vzdelávacie prístupy, ktoré rozvíjajú zručnosti, kompetencie a hodnoty potrebné pre život v 21. storočí. Mapuje školy či mimovládne organizácie, ale aj inovátorov a donorov, ktorí sa rozhodli meniť vzdelávanie zdola a robia to efektívne a účinne.

Čo nájdete na EduMape?

Na mape môžete vyhľadať školy, mimovládne organizácie, inovátorov vo vzdelávaní a donorov. Neziskové organizácie si ďalej môžete zobraziť podľa toho, či sa ich inovatívne prístupy zameriavajú na rozvoj osobnosti, technologických a prírodných znalostí, kariérnych a podnikateľských zručností, sociálnych a občianskych kompetencií alebo inovácií v systéme vzdelávania.

Príklad: Hľadáte vhodnú školu pre svoje dieťa. Vďaka filtrovaniu si zobrazíte iba základné školy vo svojom okolí a môžete si ich porovnať. Pri každej zaregistrovanej škole nájdete popis, akým inovatívnym formám vzdelávania sa venuje, s akým cieľom a aké aktivity realizuje.

Koho a ako vyberáme na EduMapu?

Na EduMapu sa môžu zaregistrovať školy, organizácie, osobnosti či donori sami. Každý z nich následne získava referencie na základe ohodnotenia ich práce zo strany iných škôl, organizácií, donorov alebo inovátorov pôsobiacich vo vzdelávaní.

Prvé referencie udelí subjektom po overení Nadácia Pontis. Následne bude môcť referencie udeľovať každý, kto sa dostal na EduMapu a sám získal minimálne 3 referencie. Počet referencií hovorí o pozitívnom hodnotení školy, organizácie, inovátora či donora.

Po zaregistrovaní sa bude každý užívateľ na EduMape zobrazovať prostredníctvom šedého pinu, po získaní troch referencií sa jeho pin „rozsvieti“.

Vyberte kraj

Legenda a filter

Pomáhame druhým Pomáhame druhým
Univerzita BUCH Univerzita BUCH
Slovenská debatná asociácia Slovenská debatná asociácia
Rozbehni sa! Rozbehni sa!
Nie v našom meste Nie v našom meste
Gymnázium Snina Gymnázium Snina

Máte projekt,
ktorý patrí na EduMapu?

Vyplňte svoj profil a dajte o sebe vedieť celému Slovensku.
Chcem byť na mape

Zostaňte v kontakte
s novinkami

Program Generácia 3.0 je financovaný z Nadačného fondu Generácia 3.0 v Nadácii Pontis, do ktorého prispievajú individuálni, firemní aj inštitucionálni donori. Individuálnym filantropom vyjadrujeme úprimné poďakovanie bez uvedenia mien. Darovaním svojho času, know-how aj financií prispievajú k dlhodobej udržateľnosti a napredovaniu programu. Ďakujeme.

Organizátor

#

Významní partneri

Hlavní partneri

Partneri

S podporou