EN Zóna pre darcov

Organizácie pre koronavírus zadarmo sprístupňujú materiály pre žiakov

Rodičom a učiteľom tak pomáhajú vymyslieť pre deti zmysluplný program.
13. mar 2020 -

Norbert Maur

Organizácie pre koronavírus zadarmo sprístupňujú materiály pre žiakov

V súvislosti so situáciou okolo šírenia ochorenia COVID-19 nastáva vo vzdelávaní nová situácia. Zo všetkých detí sa stávajú dočasní homeschooleri, teda žiaci vzdelávajúci sa doma. Od učiteľov dostávajú zadania cez EDUpage alebo e-mailom, nemôžu s nimi však komunikovať osobne, a tak s učivom musia  pomáhať rodičia alebo starí rodičia.

Avšak existujú možnosti pre technologicky skúsených učiteľov, ako komunikovať so žiakmi online, prípadne aj realizovať niektoré hodiny. Môžu na to využiť desiatky aplikácií, zosumarizovaných na webe techagainstcoronavirus.com/edu. Umožňujú  komunikáciu, spoluprácu, zadávanie úloh, nájdu sa tam online kurzy a videá a mnoho ďalších možností.

Na Slovensku máme viacero vzdelávacích služieb, ktoré umožňujú deťom vzdelávať sa ľahko a jednoducho doma. Viaceré z nich sú dizajnované aj na samostatnú prácu. Rodičom tak môžu výrazne pomôcť pri zmysluplnom vypĺňaní voľného času detí. Prinášame niekoľko tipov:

Overené služby v programe Generácia 3.0:

Lepšia Geografia 

Poskytuje zábavné vzdelávacie materiály, návrhy vyučovacích hodín, netradičné metódy a aktivity z geografie. Potešia aj geografické kvízy a mapové hry. Až do zlepšenia situácie budú sprístupnené zadarmo. Vhodné pre rôzne vekové kategórie. 

Junior Achievement

Organizácia poskytuje online učebnice pre zlepšenie finančnej gramotnosti, ekonomického myslenia a podnikavosti. Obsahujú vzdelávacie aktivity, ktoré vedia deti robiť aj doma samy, so súrodencami alebo rodičmi. Ako ušetriť pri nakupovaní, o využití platobnej karty a všetko o platbách v hotovosti a online.

Rozbehni sa! 

Základný kurz zameraný na nájdenie a rozbehnutie podnikateľského nápadu je zdarma. Vhodné pre 2. stupeň až stredné školy. 

Ďalšie služby online v angličtine, aj v slovenčine:

Minecraft Education Edition

Vzdelávacia verzia hry Minecraft je dizajnovaná na precvičovanie matematiky, dejepisu, IT zručností, rozvíja kreativitu a pamäť. Pre všetkých používateľov s platným Office 365 kontom je aplikácia Minecraft: Education Edition zdarma až do júna 2020.

Educaplay (ENG)

Krížovky, spájačky, videokvízy, hádanky, poprehadzované slová. Množstvo vytvorených úloh, ale aj návody, ako vytvoriť nové. Vhodné pre všetky vekové kategórie. 

Learningapps (ENG)

množstvo vytvoreného materiálu, jednoduchá príprava na kvízy, pexesá, tajničky, doplňovačky.

Quizizz (ENG)

Na portáli nájdete kvízy určené na upevnenie vedomostí, zapájanie žiakov. Na stránke nájdete množstvo tém a predmetov, v ktorých viete s deťmi robiť kvízy.

EDUin / Otevřené vzdělávaní

Rôzne odkazy na výučbu angličtiny, matematiky, dejepisu, prírodných vied, programovania, ale aj hudobnej výchovy či architektúry

Ak máte tipy na ďalšie otvorené vzdelávacie materiály a služby, pridajte ich do tohto zoznamu. Nápady pribúdajú aj vo FB skupine Zavretá škola – tipy na domáce učenie. 

 

 

Úvodná foto: Unsplash, Sven Brandsma

Zostaňte v kontakte
s novinkami

Program Generácia 3.0 je financovaný individuálnymi, firemnými aj inštitucionálnymi donormi. Individuálnym filantropom, na ich žiadosť bez uvedenia mien, vyjadrujeme úprimné poďakovanie. Darovaním svojho času, know-how aj financií prispievajú k dlhodobej udržateľnosti a napredovaniu programu. Ďakujeme.

Organizátor

#

Významní partneri

Hlavní partneri

Partneri

S podporou