EN Zóna pre darcov

Ešte viac webinárov pre učiteľov: Ako na online vyučovanie?

Prinášame prehľad online kurzov pre učiteľov na tento týždeň (do 3. apríla). Nájdete v nich návody a nástroje pre vyučovanie na diaľku, ale aj kontakty na konzultácie a technickú podporu.
31. mar 2020 -

Veronika Gilanová

Ešte viac webinárov pre učiteľov: Ako na online vyučovanie?

Názov školenia: Rovesnícke príbehy pre jazyky a humanitné vedy

Dátum a čas: 31. 3. o 17:00 hod. 
Organizátor: Komenského inštitút / Učiteľ Slovenska
Lektorka: Katarína Petrisková

Veľa skvelých online vzdelávacích nástrojov existovalo už pred tým, ako sme sa zo dňa na deň ocitli v domácej karaténe. Jedným z nich je storiesthatmove.org. Obsahuje veľa výborného materiálu (metód, aktivít, videí) v rôznych jazykových mutáciách a môžete ho využívať ako „ready-to-use“ materiál, alebo si z neho povyberať len to, čo sa vám práve hodí. Storiesthatmove je síce hlavne vnímaný ako vzdelávací nástroj proti diskriminácii, ale po jeho preštudovaní vám začnú naskakovať nápady, ako ho využiť na svojich hodinách. Nezáleží na tom, či učíte angličtinu, alebo nemčinu, dejepis, etiku. Tento webinár je určený pre všetkých, ktorí učia jazyky a humanitné vedy.

Viac informácií


Názov školenia: On-line vzdelávanie vo WEBEX Enterprise

Dátum a čas: 1. 4. o 13:00 hod.
Organizátor: IT akadémia
Lektor: neuvedený

Ukážky využívania WEBEX a využívanie niektorých nástrojov vo WEBEXe počas vyučovania.

Viac informácií / Registrácia


Názov školenia: Ako (sa) učíme z domu

Dátum a čas: 1. 4. o 15:00 hod.
Organizátor: JA Slovensko, n. o.

Vieme, že súčasná situácia nie je ľahká ani pre žiakov. Vzniklo mnoho iniciatív, stránok a skupín, ktoré sú plné materiálov pre učenie (sa) z domu. Ako tento stav riešia učitelia, ako sa na to pozerá riaditeľ a ako ju vnímajú žiaci?

Rozprávať sa budeme s Adrianou Vančovou, riaditeľkou Gymnázia v Dubnici nad Váhom; Janou Augustovičovou, zástupkyňou Súkromnej základnej školy v Senci a Magdalénou Ochabovou, učiteľkou z Hotelovej akadémie v Bratislave.

Viac informácií / Registrácia


Názov školenia: Objavujme talenty a silné stránky našich žiakov

Dátum a čas: 1. 4. o 17:00 hod. 
Organizátor: Komenského inštitút / Učiteľ Slovenska
Lektorka: Ľuba Tomková

Teraz, keď sú žiaci doma, môžeme naše vyučovanie poňať rôznymi spôsobmi. Niekto rád píše, tvorí básne, maľuje, modeluje, navrhuje, alebo skicuje. Takto tvorivo sa dá spracovať akákoľvek téma, či už je to dejepis, literatúra, geografia alebo etika. Na tomto webinári sa budeme spoločne rozprávať o tom, ako sa dajú rôzne témy rôznorodo spracovať, pričom si žiaci sami vyberú spôsob, v ktorom sa cítia najpohodlnejšie a ide im najlepšie. Takýto spôsob učenia sa dá využiť na ktoromkoľvek predmete, a keďže dieťa robí aktivitu, v ktorej je dobré a baví ho, nepotrebuje pomoc rodičov.

Viac informácií


Názov školenia: Triky pre jednoduchšiu prípravu a šetrenie papiera

Dátum a čas: 1. 4. o 19:00 hod. 
Organizátor: Microsoft vo vzdelávaní - Vzdelávame pre budúcnosť
Lektor: neuvedený

Väčšinu učiteľov neteší, keď musia komplikovane zapisovať množstvo príkladov, kresliť obrázky vo štvorcovej sieti či vytvárať sčítacie (a iné) pyramídy. Pri týchto úlohách nám môže vynikajúco pomôcť aplikácia Excel. Neraz sa mi stalo, že písomka alebo pracovný list zabrali o málo viac ako pol papiera, ale nedarilo sa mi ich zmenšiť. Našla som pár tipov, ktoré mi pomohli šetriť papier a pritom tlačiť priamo z počítača.

Viac informácií


Názov školenia: Možnosti videokonferencií so žiakmi

Dátum a čas: 2. 4. o 8:30 a 10:30 hod.
Organizátor: IT akadémia
Lektor: neuvedený

Zoom. Google učebňa. BBB. Webex. Ktorý nástroj je pre vás najvhodnejší a ako s nimi pracovať.

Viac informácií / Registrácia


Názov školenia: Jak dnes učit Off-line žáky nebo s žáky omezeným přístupem k telefonu a internetu? Kazuistiky. Popis konkrétních příkladů jak vzdělávat děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Dátum a čas: 2. 4. o 10:00 hod.
Organizátor: SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů
Lektorka: Michaela Kučerová

Jak zajistit podporu při vzdělávání dětem, kterým se jí doma nedostává a škola je a (dlouho) bude zavřená. Co nepředá učitel, to za něj nikdo jiný neudělá. Jak postupovat, když rodina nepomáhá? Co dělat, když je v rodině jen jeden telefon? Jak překonat výpadek pomoci sociálních služeb či dalších aktérů? Jaké jsou praktické požadavky na individualizaci úloh žákům v sociálně znevýhodněném prostředí?

Viac informácií


Názov školenia: Ako sa v tejto situácii doma nezblázniť?
Rady na zastavenie negatívneho myslenia, strachov a úzkostí

Dátum a čas: 2. 4. o 15:00 hod. 
Organizátor: eTwinning
Lektori: Aleš Bednařík, Kornélia Lohyňová

Máme chvíle a obdobia, kedy sa zamotáme do negatívnych myšlienok, ktoré nevieme zastaviť, alebo nás prepadnú obavy a úzkosti. V podstate naša myseľ preberie kontrolu nad nami a potom sa trápime. Existuje viacero spôsobov ako získať naspäť kontrolu nad svojou mysľou.

1. Psychická nepohoda vs. psychická pohoda
2. Sme komplexné bytosti – telo – emócie – racionalita
3. Čo nám spôsobuje psychickú nepohodu?
4. Niekoľko návodov ako si pomôcť

Viac informácií / Registrácia


Názov školenia: Zmysluplný dejepis (nielen) v karanténe

Dátum a čas: 2. 4. o 17:00 hod. 
Organizátor: Komenského inštitút / Učiteľ Slovenska
Lektor: Michal Bohuš

Vyučovanie dejepisu by nikdy nemalo byť o memorovaní faktov, udalostí a dátumov. Súčasná situácia nám síce v mnohom komplikuje život, ale zároveň môže byť príležitosťou skúsiť (nielen) dejepis učiť prakticky, zaujímavo a medzipredmetovo. Niekoľko tipov na aktivity a úlohy, ktoré môžete skúsiť aj na diaľku alebo v online priestore, vám predstavím vo svojom webinári.

Viac informácií


Konzultácie k dištančnému vzdelávaniu

Špecialisti zo spoločnosti Microsoft a Soitron sa spojili, aby vám mohli byť maximálnou podporou v najbližších dňoch dištančného vzdelávania. Vždy od 14:00 do 15:00 budú pre vás pripravení špecialisti na Microsoft Office 365 a Microsoft Teams. Pripojte sa v uvedených časoch na aka.ms/webinare a poraďte sa s odborníkmi. Sme tu pre vás, pripravení vám pomôcť :)

Kedy: pondelok, streda a piatok od 14:00 do 15:00 hod.
Organizátori: Microsoft Slovensko, Soitron

Viac informácií


Bezplatná podpora vzdialenej výučby (cez Microsoft Teams)

Máte technické otázky? Neviete ako nasadiť Office 365 v škole a sprístupniť online vzdelávanie cez Microsoft Teams? Microsoft Slovensko a spoločnosť Datapac spúšťajú projekt bezplatnej online a telefonickej podpory.

Kedy: pracovné dni od 9:00 do 17:00 hod.
Kontakt: hotline.teams@datapac.sk, +421 907 766 893
Organizátori: Microsoft Slovensko, Datapac

Viac informácií

Foto: Unsplash.com

Zostaňte v kontakte
s novinkami

Program Generácia 3.0 je financovaný individuálnymi, firemnými aj inštitucionálnymi donormi. Individuálnym filantropom, na ich žiadosť bez uvedenia mien, vyjadrujeme úprimné poďakovanie. Darovaním svojho času, know-how aj financií prispievajú k dlhodobej udržateľnosti a napredovaniu programu. Ďakujeme.

Organizátor

#

Významní partneri

Hlavní partneri

Partneri

S podporou